Propaguji české knihy 6

30. března 2018 v 10:09 | Vivienne |  Knihy a něco o nich
Dnes se opět budu věnovat autorce této výzvy. Tereza Matoušková vydala knihu, která opouští zajetý svět Podmoří a představuje nám úplně jiný svět.


Válka Zrcadel
O očích se říká, že jsou oknem do duše. Ty Ankařiny připomínají pohled do zrcadla a kdo do nich pohlédne, znovu spatří své milované. Kaltská čarodějka a schovanka arcimága se naučila se svým darem žít, a už ani nepřemýšlí, zda to není spíš prokletí. Přesto se může její život ocitnout v troskách mávnutím motýlích křídel. Jako by nestačily intriky a politické hry. Začínají se vynořovat i bezejmenné stíny dávnověku. Odkaz bytostí, kterým stačí pár kapek krve, aby proměnily zapomenuté pohádky v krutou realitu. Zdroj: přebal knihy
Jak už je asi jasné jedná se o další temněji laděný příběh s hlavní hrdinkou - čarodějkou. Příběh se vina v několika rovinách, ale to vůbec není překážkou. Příběh plynule utíká dál.
Je to něco trošku jiného než známé Podmoří. Ale není to vůbec krok vedle. Je úžasné sledovat neustálí Temnářčin vývoj kupředu a já jen mohu říci, že se těším na další knihy.

Jenny Nowak
Jiná rasa, Noční lovci
Aneb tak trochu jiní upíři. Jenny Nowak umí psát a čtenáře zaujmout a nejinak je tomu u této série, která kombinuje fantasy a odkazy na naši historii. Upíři jsou zde popisováni jinak, než je tomu v poslední době zvykem, a to jim rozhodně neubírá na atraktivnosti, by spíše naopak. Úchvatná atmosféra, plynulý děj, který člověka vtáhne a už ho nepustí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 30. března 2018 v 10:38 | Reagovat

Ani jednu knihu neznám :-)

2 Rizell Rizell | 30. března 2018 v 16:52 | Reagovat

tak osm let zpátky byla Jiná rasa jednou z knih, co nechyběla na seznamu oblíbených knížek... krásně podaný a originální pohled upíří tématiku :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama