Můj další knižní rozvoj...

23. června 2018 v 12:39 | Vivienne |  Knihy a něco o nich

Nebo netuším jak to správně nazvat. Začala jsem se dívat, na některá "knižní" videa od "booktuberů" (či jak se to správně nazývá, fakt netuším, tohle jde mimo mne :D ). Tento typ videí je naprosto ideální, když člověk potřebuje mít puštěného něco na pár minut, aby si oddechl, nezabere to tolik času jako seriál a člověk se může hned vrhnout zpět do práce.


Jenže i toto má své "stinné" stránky. Očekávala jsem, že se dozvím o zajímavých knihách atd. Ale tak nějak jsem narazila na mladé čtenářky ( tedy myslím si, že jsou tak v mém věku) a knihy, které jsou tam probírány jsou víceméně Young Adult. Takže pro mě něco úplně neznámého.

A tak jsem začala uvažovat, kdy se to zjevilo? A jsem opravdu tímto žánrem tak nedotčená? Inu zas tak žhavé to nebude. Četla jsem sérii Stmívání, ještě než se z toho stala taková senzace. A v té době se mi to dost líbilo. Pustila jsem se i do Vampýrské akademie, ale tam jsem skončila u třetího dílu (tedy v polovině série), knihy prodala a neplánuji to dočíst. Z první knihy jsem byla opravdu nadšená, druhý díl jsem tak nějak taky zhltla, ale třetí díl se stal takovým hřebíčkem do rakve této série. Netuším čím to bylo, ale na poprvé jsem to vzdala někde v půlce. Na druhý pokus jsem to už teda dočetla, ale bylo to jen protože nerada nechávám rozečtené knihy. Takže tudy má cesta nevedla.

Další série která by se asi dala hodit do škatulky s názvem YA je Škola noci. Série čítající celkově 12 dílů. Já skončila u čtvrtého. A vlastně ani netuším proč jsem to tam utnula. Opravdu si nevzpomenu.

A tím by asi mé povídání o mnou přečtených YA knihách končilo. Nebo alespoň výše zmíněné jsou první, co mne k tomu tématu napadnou. Nikdy jsem knihy úplně neškatulkovala, takže jsem možná něco takového četla, ale nějak si to jen neuvědomuji.

Ale to jsem se tak nějak odchýlila do tématu. Při sledování se prostě cítím jak Alenka v říší divů. :D A opravdu mne fascinuje, že valná většina povídání o knihách je prostě stylem, že to bylo úžasné, super,… Nevím, nevím, nevím… Možná se nechám zlákat a po nějaké opěvované knize sáhnu. Byla by to docela změna. Číst pro změnu "novinky" oproti mé klasice, kdy čtu knihy, které jsou povětšinou už nějakou dobu vyšlé. Nebo na které jsem přišla tak nějak pokoutně. :D
A tím bych dnešní povídání ukončila. Snad se tu brzy opět setkáme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vědmi Vědmi | Web | 25. června 2018 v 21:16 | Reagovat

"Splývání" už nějakou dobu leží zahrabané pod rozdělanými skicami a čeká, až si ho znovu přečtu, což plánuju už tak nejmíň čtyři roky (ne-li víc). Když si vzpomenu, jak jsem ho kdysi totálně žrala... ale zase mi bylo 12, to leccos omlouvá :D
Určitě jsem toho z YA literatury načetla dost, ale zaboha si nevzpomenu, co to bylo. Hunger Games to jsou vlastně taky, ne?
Teď nedávno jsem si takhle ve výprodeji pořídila Half Bad. Zkusím to, uvidím, jestli to není úplná pitomost a jestli je, pošlu to dál. Konec konců byla skoro zadarmo. :D

2 vivienne vivienne | Web | 4. července 2018 v 10:00 | Reagovat

[1]: Hunger games asi je :D Moc mi to škatulkováni nejde... :D
A hle Half Bad jsem taky četla :D a docela se mi to líbilo. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama